A Campus fesztivál programigazgatója hangsúlyozta, hogy a színpadon nincsen helye a pártpolitikai megnyilvánulásoknak, hiszen a rendezvény célja a szórakoztatás és a közönség élménye.


A Blikknek adott interjút Süli András, a Campus fesztivál programigazgatója, aki a Z generáció változó bulizási szokásai és az infláció mellett kitért arra is, hogy szerinte direkt pártpolitikai megnyilvánulásoknak nincs helyük a színpadon, mert "ez nem az a platform".

"Természetesen ez nem befolyásolja azt, hogy egy-egy előadó a színpadon kívül a nyilvánosság előtt hogyan és milyen véleményt fogalmaz meg, mert erre nincs ráhatásunk" - nyilatkozta Süli András. "A program összeállításakor sosem vesszük figyelembe, ki hova húz - a Campus színpadain ugyanolyan helyet kap Nagy Feró, mint a Carson Coma" - tette hozzá.

Elmondta, hogy minden előadónak megvan az egyénisége, és pozitív, hogy vannak gondolataik arról, ami a társadalomban történik, nekik viszont fesztiválként ezt nem dolguk felerősíteni. A beszélgetésben előkerült a Telex idei tudósítása a Fishing On Orfű fesztiválról, ahol a Fidesz-ellenes hangulat odáig fajult, hogy a napokon át drograzziával és rendőri akciókkal fenyegetett fiatalok gyakorlatilag bármilyen előadó vagy zenekar koncertjén spontán "mocskos Fidesz!" skandálásba kezdtek. Süli András azt mondta, hogy a fesztiválon tartózkodó ismerősei is erről számoltak be, és ha ilyen történik a Campuson, akkor arra nem lesz ráhatásuk.

Süli kifejtette, hogy a Debrecen városvezetése és a Campus közötti együttműködés egy partneri alapon nyugszik, amely kizárólag szakmai aspektusokat ölel fel, politikai vonatkozás nélkül.

A magyar könnyűzene színterén május végén, a kormány által bevezetett ellehetetlenítési törvény nyomán egyértelművé vált, hogy a popzenészeknek is betelt a pohár a kormányzati uszítással. Caramel, a szegedi koncertjén, egyértelműen kifejezte érzéseit: "Ezek a faszfejek annyit tanultak meg a kibaszott Oxfordon, hogy könnyedén tudják megosztani az embereket. De nem gondolok senkire konkrétan, legyen az bárki" - mondta, majd beszédét e szavakkal zárta: "Legyen az cigány, fehér, zsidó, meleg, keresztény, bárki, akkor is összetartozunk, és ezt senki nem veheti el tőlünk. Ne is próbálja meg, mert már megtanultuk 1848-ban és 1956-ban is, hogy nem lehet minket szétválasztani. Aki megpróbálja, az el fog bukni." Molnár hangsúlyozta, hogy neveket nem kíván említeni, noha az oxfordi utalás nyilvánvalóan a fideszes elitre vonatkozik.

Az utóbbi hetek eseményei rávilágítottak arra, hogy a magyar zenei színtér egyes képviselői határozottan elzárkóznak attól, hogy politikai célokra használják dalaikat. Majorosi Marianna, a Csík zenekar énekesnője például kifejezte felháborodását amiatt, hogy a budapesti Pride rendezvényen háttérzeneként szolgált a zenéjük egy drag show során. Ez az eset jól mutatja, hogy a művészek egy része mennyire érzékenyen reagál a műveik politikai kontextusba való áthelyezésére.

A Kormorán zenekar frontembere, Koltay Gergely szombaton a Facebookon kifejezte felháborodását, miszerint a TikTok platformon a Tisza Párt munkatársai vagy szimpatizánsai a zenekar "Isten ujja megérintett" című dalát alattomos és sunyi módon használják fel.

"A jövőben elhatárolódunk a Tisza Párt politikai vitáitól. Támogatjuk a nemzeti kormány alapelveit, programját és irányvonalát!" - írta Koltay, akinek bejegyzésére Orbán Viktor is reagált, megosztva a zenekar nyilatkozatát, és hozzátette: "A kő megmarad. Hajrá, Kormorán!"

Related posts