A rendőrség tájékoztatása szerint a váci "Merj önmagad lenni!" rendezvényt nem nyilvánították tiltottnak.


Korábban a Párbeszéd párt képviselői azt hangoztatták, hogy a váci rendőrség megtiltotta a "Merj önmagad lenni!" című kiállítást. A politikai formáció véleménye szerint a hatóságok beavatkozása mögött egy szivárványos motívum állhatott.

A Pride előtt már érezhetően aktivizálódik a hatalom: a helyi rendőrök, közterület-felügyeletes kollégáikkal együtt, leállították a "Merj önmagad lenni!" című kiállításunk váci kitelepülését - közölte a Párbeszéd a Facebook-oldalán pénteken. A párt állítása szerint a köztéri kiállításhoz minden szükséges engedéllyel rendelkeztek, és több alkalommal is ellenőrizték őket, mindig zökkenőmentesen. Úgy vélik, hogy az események láncolatát az indíthatta el, hogy az egyik plakáton megjelent egy szivárványos motívum, amely a társelnöküket, Barabás Richárdot ábrázolja, aki nyíltan vállalja melegségét. A poszt szerint, amikor a rendőröktől érdeklődtek, miért léptek fel, azt válaszolták, hogy számos bejelentés érkezett a kiállítással kapcsolatban.

A rendőrség szombati nyilatkozata szerint nem kértek a váci rendezvény szervezőitől a program leállítására. Kiemelik, hogy a Gyülekezési törvény hatálya alá nem eső eseményt tudomásul vették, így annak rendőri felügyelete nem volt szükséges. Az esemény kezdetét követően azonban több bejelentés érkezett a hatóságokhoz. "Először arról kaptunk értesítést, hogy egy be nem jelentett gyűlés zajlik, majd arról, hogy a téren hermafrodita és LMBTQ témájú videókat vetítenek. Emellett több bejelentő azt panaszolta, hogy a helyszínen működő LED-falhoz használt aggregátor túlzottan hangos volt" - olvasható a közleményben.

Ezután a rendőrség tájékoztatása szerint a váci járőrök a helyszínen egyeztettek a rendezvény egyik szervezőjével. "Megállapították, hogy a rendezvényt bejelentették, a LED-falon pedig nem vetítettek sem hermafrodita, sem LMBTQ tartalmú felvételeket. Az aggregátor hangosságának tényét a szervező elismerte. Telefonon egyeztetett a munkatársával, majd közölte a rendőrökkel: az a döntés született, hogy befejezik a rendezvényt, mert a feltételek nem megfelelőek a LED-fal működtetéséhez és valóban nagyon hangos az aggregátor. Ezután összepakoltak és saját döntésük alapján elhagyták a helyszínt".

Related posts