Az orvosi kamara határozottan visszautasítja Pintér Sándor államtitkár nyilatkozatát, hangsúlyozva, hogy jelen voltunk az egyeztetésen.


A Magyar Orvosi Kamara reagált Takács Péter pénteki interjújára egy hivatalos közlemény formájában.

A Magyar Orvosi Kamara válaszolt Takács Péter egészségügyi államtitkár kijelentéseire egy hivatalos közlemény keretein belül.

A Partizán számára készült, 2025. április 4-én megjelent interjúban Takács Péter államtitkár kijelentette, hogy a Magyar Orvosi Kamara (MOK) nem volt jelen az Alapellátási Munkacsoport február 5-i ülésén. Ezzel kapcsolatban azonban fontos megjegyezni, hogy a MOK két vezető tisztségviselője ténylegesen részt vett az egyeztetésen, aktívan hozzájárulva a megbeszéléshez. Az eseményről készült összefoglaló már február óta elérhető a MOK zárt online felületén. Érdemes megemlíteni, hogy a Kamara már két évvel ezelőtt javaslatot fogalmazott meg a háziorvosi kompetenciák bővítésére, és folyamatosan sürgeti ennek a területnek az újraszabályozását. Bízunk benne, hogy ennek első lépései idén tavasszal megvalósulnak.

Az interjúban ugyancsak elhangzó, másik állítására reagálva: a MOK társadalmi kampánya nem újságok szalagcímeit, hanem a hivatalos, mindenki által megismerhető KSH, OECD és Eurostat adatokat teszi ismertté. Az adatok és azok forrásai a Kamara kampányplakátjain és a tobbeterdemel.hu oldalon is elérhetőek.

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) februárban egy figyelemfelkeltő társadalmi kampányt indított, melynek célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a magyar lakosság egészségére és az egészségügyi ellátás aktuális problémáira. Az egészségügyi rendszer fejlődése érdekében sürgető szükség van a megfelelő források biztosítására és a helyzet javítását szolgáló elkötelezett szándékra. A MOK, ahogy eddig is, folytatja a párbeszédet a kormányzati szereplőkkel és az egészségügyi irányítás képviselőivel, aktívan részt vesz a különböző munkacsoportokban. Ugyanakkor fontosnak tartja hangsúlyozni, hogy a puszta tárgyalások önmagukban nem elegendőek a valós változások eléréséhez. Az egészségügyi ellátórendszer hatékony működésének megvalósításához elengedhetetlen a jelentős mértékű állami forrásbővítés, valamint egy olyan átfogó, konszenzusra épülő és következetesen végrehajtott strukturális, pénzügyi és kulturális reform, amely hosszú távon biztosítja az egészségügyi rendszer fejlődését. E célok érdekében a MOK elkötelezetten folytatja társadalmi kampányát.

Related posts