A DELMAGYAR hírei szerint Mórahalmon különleges esemény zajlott: az erdő „iskolába” érkezett. A helyi diákok számára ez a rendezvény nem csupán szórakoztató, hanem tanulságos élményt is nyújtott. Az erdő élővilágának bemutatása, interaktív programok és te
A diákok izgalmas és különleges eszközöket ismerhettek meg, köztük a faipari átmérőzőt is. Mórahalomra először látogatott el az Országos Erdészeti Egyesület Iskolában zajló erdőprogramja, amely a környezettudatos nevelést hivatott erősíteni a közoktatás keretein belül. Az esemény során egy lelkes erdész irányításával interaktív foglalkozások zajlottak, ahol a diákok elmélyülhettek az erdők világában és a fenntarthatóság fontosságában.
Első alkalommal érkezett a Móra Ferenc Általános Iskolába a héten az Országos Erdészeti Egyesület programja, az Iskolában az erdő. A rendezvény célja a környezeti nevelés segítése a köznevelésben. A programban részt vevő intézményekbe az Országos Erdészeti Egyesület által minősített Erdészeti Erdei Iskolák erdőpedagógusai látogatnak el, ahol egy tanítási napon három külön csoportnak tartanak interaktív foglalkozást az erdő és a fenntarthatóság témakörében, illetve ellátják az iskolát a témakörhöz kapcsolódó játékokkal, eszközökkel, segédanyagokkal.
Ezúttal azonban az érdeklődés olyan nagy volt, hogy Mórahalomra erdőpedagógus helyett egy erdész érkezett, aki elárulta, jobban izgult, mint a gyerekek. Pedig aggodalomra senkinek semmi oka nem volt: a 3.a osztályos diákok élvezték a bemutatót. Lilla például felsorolta, hogy miket láttak: vaddisznó szemfogát, dámszarvas agancsát, meg egy hosszú dolgot. Ez utóbbi volt a faipari átmérőző, ami úgy működik, mint egy tolómérő. Ez az eszköz az élő fa törzsének, illetve a kitermelt faanyag, rönk átmérőjének meghatározásához készült, és a faipar, valamint az erdészet számára speciálisan tervezett mérőeszköz.