Lenyűgöző, ahogyan Mary Poppins 90 éves öröksége még mindig él és virul: Julie Andrews szinte megdönti az idő fogalmát, mintha sosem öregedne.

Időtlen szépségét őrzi a Mary Poppins legendás alakítója. Julie Andrews közel 90. életévében is lenyűgöző, tele van életerővel, és továbbra is élvezi a színpadi életet. Íme, egy pillantás a világsztárra, aki sosem hagyja el a reflektorfényt.
Igazi időtlen szépségként ragyog a Mary Poppins legendás sztárja. Julie Andrews, aki idén ünnepli 90. születésnapját, még mindig lenyűgöző bájjal és eleganciával bír, amit az elmúlt hat évtized során sem veszített el. A Mary Poppins című filmért Oscar-díjjal elismert művésznőt számos más klasszikusban is láthattuk, például A muzsika hangja vagy a Viktor, Viktória című filmekben. A fiatalabb generációk a Nevetlen hercegnő sorozat királynőjeként ismerhették meg, ahol Anne Hathaway oldalán varázsolt el minket. Julie Andrews, bár a 90. születésnapja közeledik, még mindig aktívan jelen van a közéletben.
A színésznő pályafutása az ötvenes években indult, amikor számos zenés és színházi produkcióban brillírozott. 1964-ben azonban a nagyközönség figyelme végérvényesen rá irányult, amikor a szívhez szóló angol dada, Mary Poppins bőrébe bújt, és varázslatos előadásával elbűvölte a világot. Ez a film nem csupán óriási kritikai elismerést kapott, hanem a Walt Disney Stúdió egyik legikonikusabb alkotásává is vált, amely öt Oscar-díjat zsebelt be – közöttük a legjobb női főszereplőnek járó aranyszobrot is, amelyet Andrews hazavihetett. 1965-ben, csupán egy évvel a Mary Poppins óriási sikerét követően, újabb legendás musicalben kapta meg a főszerepet. A muzsika hangja című darab egy valós eseményeken alapuló történetet mesél el, ahol egy apáca nevelőnő segít von Trapp kapitánynak és hét árva gyerekének, miközben a nácik rémuralma elől menekülnek.
A színésznő a hetvenes években inkább a színpad felé vette az irányt. Számos zenés darabban volt látható, illetve rendszeresen koncertezett. 1981-ben a Viktor, Viktória című musicallel tért vissza, amiért újabb Oscar-jelölést kapott. A kilencvenes években több problémája volt a hangjával, polipot találtak a hangszálain, és egy orvosi műhiba miatt a legendás énekhangja sérült a beavatkozás alatt, ezért több zenés szerepet nem vállalt. 2001-ben azonban a Neveletlen hercegnő című filmnek köszönhetően újra felívelt a karrierje és a 2004-es folytatás után is vállalt még néhány szerepet, többek között a Szikla nevével fémjelzett 2010-es Fogtündér című filmben magát a Fogtündérek főnökét alakította. Azóta inkább szinkornszerepeket vállal, hallható volt a Gru-ban, az Aquaman-ben és ő Lady Whistledown hangja is a Bridgertonban.