Az izraeli elnök határozottan elutasította a Netanjahu ellen kiadott elfogatóparancsot.
"Az ICC felháborító döntése rosszhiszeműen nevetség tárgyává változtatta az egyetemes igazságszolgáltatást. Megcsúfolja azoknak az áldozatait, akik az igazságért küzdenek - a szövetségesek nácik feletti győzelmétől napjainkig" - vélekedett Hercog közleményében.
Az izraeli államfő véleménye szerint a döntés során figyelmen kívül hagyták a Gázai övezetben fogva tartott 101 izraeli túsz sorsát, valamint azt a tényt, hogy az iszlamista Hamász szervezet cinikus módon használja fel saját állampolgárait emberi pajzsként. Hercog hangsúlyozta, hogy Izrael joggal és kötelességként tekint az önvédelemre, különösen azután, hogy barbár módon támadták meg. Emellett kiemelte, hogy Izrael egy olyan demokratikus ország, amely a nemzetközi humanitárius jog keretein belül működik, és elkötelezett a civil lakosság humanitárius szükségleteinek kielégítése iránt.
Eliav Liblich professzor, a tel-avivi egyetem nemzetközi jogi szakértője szerint az elfogatóparancsok "Izrael történetének legsúlyosabb jogi fejleményei". "Közvetlenül azt jelentik, hogy a törvényszék tagállamai - 124 ország, az Egyesült Államok kivételével Izrael szinte összes szövetségese - kötelesek lesznek letartóztatni Netanjahut vagy Galantot, ha a területükre lépnek". Liblich szerint az is lehet, hogy további titkos elfogatóparancsok vannak például az izraeli hadsereg magas rangú tisztjei ellen is, és ez hatással lesz a hadsereg általános megítélésére, a külföldi hadseregekkel való kapcsolataira is. Ha úgy vélik, hogy jogos a bíróság elfogatóparancsa, akkor a külföldi államok habozhatnak, sőt akár teljesen elfordulhatnak az együttműködéstől az izraeli hadsereggel a jogtudósnak a Háárec című újság honlapján megjelent vélekedése szerint.