A nyugati liberálisok kettős mércéje világosan megmutatkozik: míg Macron szabadon tárgyalhat Putyinnal a békéről, addig Orbán ugyanilyen lépései kritikák kereszttüzébe kerülnek.


"Macron, akárcsak a szinte teljes európai elit, a saját jövőjét Ukrajnához, különösen a jelenlegi ukrán elnökhöz kapcsolta" - nyilatkozta Koskovics Zoltán a Mandinernek.

Mint arról a Mandiner is beszámolt, pár hónap híján majdnem három év után először egyeztetett egymással Emmanuel Macron francia államfő és Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Érdekes jelenség, hogy míg Macron lépéseit a nyugati világ széles körben üdvözölte, addig Orbán Viktor, amikor békemissziója keretében Moszkvába látogatott, számos kritikával találkozott, és ez a helyzet a mai napig fennáll, amikor az orosz vezetővel folytatott egyeztetéseiről van szó. Koskovics Zoltán, az Alapjogokért Központ geopolitikai elemzője a Mandinerhez intézett kérdésre reagálva hangsúlyozta, hogy fontos tisztázni, hogy...

Orbán Viktor is hangsúlyozta ezt a nézetet. "A béke eléréséhez Európa diplomáciai erejét kell aktiválnunk, és örömteli, hogy Emmanuel Macron is felismerte ezt a szükségletet. Az viszont más kérdés, hogy vajon Macron valóban tartozik-e egy bocsánatkéréssel a magyar vezető irányába, aki már több mint egy éve elindította a békemisszióját."

lezárják a schengeni övezet belső határait és elkezdenek "remigrációról", illetve "hazatérési központokról" beszélni, ami egyet jelent a tömeges kitoloncolásokkal. "Vegyük észre, hogy az illiberális Magyarországon nem kell tömegesen összeterelni a migránsokat és kitoloncolni őket. Mert itt a politikai vezetés észlelte a valóságos problémát és tett a sikeres védekezésért" - húzta alá a szakértő.

Az Alapjogokért Központ elemzője kiemelte, hogy hasonló helyzet áll fenn az ukrajnai háborúval kapcsolatban is. "A francia elnök most úgy véli, hogy sürgősen tűzszünetre van szükség az ukrajnai konfliktusban, és ezt diplomáciai eszközökkel kellene elérni. Ezzel tulajdonképpen megerősítette a magyar kormány álláspontját, amelyet Budapest már a háború kitörésének másnapján kifejtett" - tette hozzá.

Mindezeket mérlegelve Koskovics Zoltán kifejezte aggályait azzal kapcsolatban, hogy a nyugati vezetők valaha elismerik-e hibáikat. Szerinte a liberális birodalom elitje Európát egy történelmi zsákutcába terelte, ahonnan Magyarországot is megpróbálták belehúzni. Négy évvel ezelőtt Márki-Zay Péter azt javasolta, hogy Magyarország küldjön fegyvereket és katonákat Ukrajnába, mintha csak egy birodalmi parancsot teljesítene. Ma viszont Magyar Péter és pártja a legnagyobb háborús éltető, Manfred Weber pártcsaládjában található, ahol Ukrajna feltétlen támogatása már alapvető elvárás.

A valódi jobboldal győzelme elengedhetetlen, különösen a Párizs-Berlin tengely mentén. A legfrissebb német és francia közvélemény-kutatások kedvező jeleket mutatnak ezen a fronton, ami bizakodásra adhat okot - fogalmazott az elemző egy lehetséges jövőbeli forgatókönyvet vázolva.

Related posts