Itt gyűltek össze a gazdagság csúcsai a befektetési óriások által - Fedezd fel, mivel érdemes bővíteni a portfóliódat!


Május 22-én megrendezésre kerül a Portfolio Hitelezés 2025 konferencia, ahol a bank- és hitelközvetítői szektor legjobbjai gyűlnek össze, hogy áttekintsék a legfrissebb piaci és szabályozási fejleményeket. Ne hagyd ki ezt a kivételes lehetőséget!

Vannak már évtizedek óta a pályán lévő, több gazdasági válságot és kilátástalanak tűnő helyzetet megélt veterán befektetési guruk, akik szavait és tőzsdei lépéseit nagyon közelről figyelik a piacok - lehet itt gondolni többek között az Omahai Orákulumként elhíresült, a hosszú távú befektetési filozófia legmeghatározóbb alakjának számító Warren Buffettre, vagy a 2008-as gazdasági világválságot helyesen előrejelző Michael Burryre, a világ legnagyobb hedge fundját alapító, és még most is aktívan befektető Ray Daliora, vagy akár Soros György filantrópra.

Az utóbbi hetek eseményei rámutattak arra, hogy milyen jelentős befektetési lépéseket tettek a korábban említett szakértők. Intézményi befektetőként negyedévente kötelesek benyújtani a tőzsdefelügyelet számára a 13F-jelentést, amely az adott negyedév végén lévő portfóliójukat részletezi. Érdemes hangsúlyozni, hogy ezek a tranzakciók a március 30-i állapotokat tükrözik, így nem érdemes azonnali reakcióval élni, például azzal, hogy: "Mit vásárolt most Buffett? Gyorsan beszerezni, nehogy lemaradjak!" – hiszen könnyen előfordulhat, hogy a guruk az első negyedév végén birtokolt részvényeiket már eladták.

Mivel évtizedek óta jelen lévő, jellemzően hosszú távú stratégiával dolgozó szereplőkről beszélünk, a konkrét részvényvásárlási és eladási tranzakciók mellett a teljes tranzakciós folyamat által közvetített üzenet kiemelkedően fontos lehet. Ez segíthet abban, hogy mélyebb betekintést nyerjünk a piaci dinamikákba és a befektetők által követett irányvonalakba.

Related posts