Újabb tartalomkészítő került a hatóságok célkeresztjébe Juhász Péter ügyének következményeként.

A rendőrség házkutatást végzett Váradi Paszkál, a népszerű youtuber otthonában, ahol a Nemzeti Nyomozó Iroda szakemberei különféle adathordozókat és mobiltelefonokat koboztak el.
A határozat szerint az eljárás alapja "nagy nyilvánosság előtt, jelentős érdeksérelmet okozva elkövetett rágalmazás vétségének gyanúja" - írja az Index.
Korábban Semjén Zsolt feljelentése következtében rendőrök látogatták meg Káncz Csabát, míg a héten ügyészségi nyomozók Juhász Péter számítógépét és mobiltelefonjait is elkobozták.
Váradi Paszkál elmondása szerint az eljárás előzménye egy videóinterjú volt, amelyben egy tíz évvel ezelőtti gyilkossági ügy szereplője megnevezett egy, az ügyhöz kapcsolódó magas rangú kormánypárti politikust. Állítása szerint ezt a videót a feltöltés után pár nappal egy magyar kormányzati szerv "letiltotta" a YouTube-on. Ez azt jelenti, hogy bár a videót nem törölték a felületről, az ahhoz való hozzáférés korlátozva lett.
Puzsér Róbert vasárnap délutánra egy figyelemfelkeltő szolidaritási tüntetést szervezett a Kossuth térre, "Elég a megfélemlítésből" mottóval. Az eseményen számos neves közéleti személyiség is megjelenik, hogy kifejezze támogatását és véleményét.
Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője éles szavakkal támadta Juhász Pétert és támogatóit, arra szólítva fel őket, hogy tegyenek közzé minden vonatkozó bizonyítékot az ügyben. Ellenkező esetben Juhász és társai maguk is "pedofilmentegőkké" válhatnak.