Jókai Mór szülővárosa izgalmas programokkal és különleges eseményekkel várja a látogatókat, ünnepelve a legnagyobb magyar író születésének 200. évfordulóját. Fedezd fel a város varázsát, és merülj el Jókai műveinek világában!

Nyáron koncertek és színházi előadások sorával, augusztus végén a több ezer gyermeket megmozgató X. Komálom Gyerkőcfesztivállal, ősszel pedig a világsztárokat is felvonultató Fonográf-fesztivállal várja az érdeklődőket Jókai Mór szülővárosa, a ma Szlovákiához tartozó Észak-Komárom. A felvidéki magyar településen természetesen a 200 évvel ezelőtt született legmagyarabb íróról is megemlékezhetünk.
Az Észak-Komáromba utazót számos épület és szobor emlékezteti Jókai Mórra és műveire, ilyen például a Klapka térnél álló Szentháromság-szobor, a város legrégibb köztéri alkotása, amely az író szövegeiben is meg-megjelenik. Jókai szülőháza sajnos már nem áll, 1848-ban tűzvész pusztította el, de emléktábla jelöli hajdani helyét. Jókai életében jelentős szerepe volt a róla elnevezett utcában álló református templomnak és a református kollégiumnak is. De ha ide látogatunk, nem hagyhatjuk ki a mementók sorából az író egész alakos szobrát sem, amely a Duna Menti Múzeum, vagy ahogy a helyiek hívják, a Kultúrpalota udvarán áll, pontosabban ül - derül ki a Kemma.hu cikkéből.
A komáromiak városuk legendás szülöttének, Jókai Mórnak az emlékére egy különleges csokoládét alkottak meg az évforduló tiszteletére. Jókai, aki bár nem volt híres nagyétkűségéről, mégis valódi ínyenc volt, így méltó módon ünneplik emlékét. Az ízletes barackkal ízesített csokoládé egy helyi műhelyben készül, Papp Vargha Katalin keze munkáját dicséri. A különleges finomság nevét Jókai egyik regényének, Az arany ember című műnek karakteréről, Timéról kapta, így a csokoládé nem csupán ízletes, hanem a helyi irodalmi örökség egy darabját is magában hordozza: Tímea.