Egy magyar drónos lenyűgöző felvételeket készített a Mátra festői tájáról. Az elkészült képek varázslatos módon ragadják meg a vidéki táj szépségét, bemutatva a hegyek és erdők lenyűgöző panorámáját.


A Mátra vonulatai még fehérbe öltözve pompáznak a nemrég lehullott hótól, egy hazai fotós pedig drónt küldött az égbe, hogy egyedi módon örökítse meg mindezt.

Eddig talán még soha nem volt alkalmunk ilyen perspektívából megcsodálni a 180 méter magas Kékestetői tévétornyot, mely 1981-ben emelkedett a 1014 méter magas csúcsra.

Emellett ott található a Piszkéstetői Obszervatórium, hivatalos nevén HUN-REN Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont, amely madártávlatból igazán lenyűgöző látványt nyújt. A csillagvizsgáló impozáns gömbje, mintha egy sci-fi film díszleteiből lépett volna elő, büszkén mered az ég felé a hóval borított tájban. Érdemes megemlíteni, hogy ez Magyarország legnagyobb csillagászati megfigyelésekre alkalmas létesítménye, ahol a csillagok titkait kutatják.

Kővári József fotói különleges perspektívából mutatják be a Mátra természeti szépségeit, kiemelve annak változatos domborzatát.

A felvételek inspirációt nyújthatnak mindazok számára, akik még nem tapasztalták meg ezt a varázslatos tájat, míg emlékeztetnek azokra, akik már felfedezték, hogy a Mátra mindig tartogat új csodákat a felfedezők számára.

A túrázás élménye szempontjából a Galya-tetőtől Ágasvárig terjedő Mátra-bérc, valamint a Kékes-tető, Mátraháza és Mátrafüred közötti vonal rengeteg izgalmas lehetőséget kínál. Nemcsak télen, hanem nyáron is a legmagasabb csúcsunk, a Kékes, a fő célpont, ahol a panorámás kilátó és a leghosszabb sípálya várja a látogatókat.

Sástó környékén fekszik Magyarország legszínesebb kalandparkja, ahol a kalandvágyók igazán otthon érezhetik magukat. Érdemes felfedezni az Ilona-völgy festői szépségét is, ahol a hazánkban található legimpozánsabb vízesést csodálhatjuk meg. Ez a hely nemcsak a természet szerelmeseinek, hanem mindenki számára felejthetetlen élményeket kínál!

Related posts