Az Aranycsapat Kupa vándorserlege most Kárpátalja földjére érkezett, ezzel új fejezetet nyitva a régió sporttörténetében.


Hatodik alkalommal került megrendezésre az Aranycsapat Kupa labdarúgótornája.

A Komáromi Napok rendezvénysorozat keretein belül, április 30-án került sor a hatodik alkalommal megrendezett Aranycsapat Kupa rendezvényére, amelyen nyolc középiskolai diákcsapat mérte össze tudását Kárpátaljáról, Felvidékről és Magyarországról. A labdarúgótorna nem titkolt célja, hogy a sporton keresztül egyesítse a magyar nemzetet, a Kárpát-medencei magyar fiatalokat.

A nemzetközi teremlabdarúgó-torna fővédnöki tisztségét id. Lomnici Zoltán tölti be, aki az Emberi Méltóság Tanácsának elnökeként és az Aranycsapat Testület vezetőjeként is ismert. A rendezvény védnökei a két Komárom, Észak- és Dél-Komárom polgármesterei, Keszegh Béla és Molnár Attila. A rendezvényt a Komáromi Sporthagyományokat Őrző Kerekasztal Dél-Komáromból, valamint az észak-komáromi Kárpátia Sport Polgári Társulás szervezi.

A VI. Kárpát-medencei teremlabdarúgó-tornát a "Bozsik 100 Emlékév", a "Buzánszky 100 Emlékév" és a "Gellér Sándor 100 Emlékév" tiszteletére szervezték a két Komárom fedett sportcsarnokaiban.

A rendezvény idei nyitóünnepsége igazán emlékezetes pillanatokkal ajándékozta meg a résztvevőket. A történelmi egyházakat képviselve jelen volt Kiss Róbert kanonok, Somogyi Alfréd református lelkész, valamint a Selye János Egyetem dékánja, aki egyben a SZAKC elnökeként is tevékenykedik. Továbbá, a két Komárom intézmény vezetői, az Aranycsapat Testület tagjai, Győr Béla, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára, valamint Bozsik Péter egykori labdarúgó és ifj. Buzánszky Jenő is megtisztelte jelenlétével az eseményt. A szervezői csapatot Vörösházi Tibor, Mihacs Szilvia és Pallag György alkotta, akik kreatív ötleteikkel járultak hozzá a rendezvény sikeréhez.

Idősebb Lomnici Zoltán ünnepi köszöntőjében a Trianon utáni Komáromot egy kettétört szív metaforájával idézte fel, hangsúlyozva, hogy a várost évtizedeken keresztül nemcsak a Duna, hanem a politikai határok is megosztották. Örömmel emelte ki, hogy napjainkban a Kárpát-medence magyarsága visszatér Észak-Komáromba, ahol a lakosság jelentős része még mindig magyar identitású. Az emlékévek apropóján néhány szót ejtett az Aranycsapat legendás labdarúgóiról is, mint Gellér Sándor, Bozsik József és id. Buzánszky Jenő, akik hírnevet és büszkeséget hoztak a magyar nemzet számára.

Győr Béla, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára is köszöntötte a jelenlévőket, majd megjegyezte, Komárom, a "két ország egy városa" remek helyszín a hatodik alkalommal megrendezett tornának. Gratulált a város több mint 30 éves hagyományához, Komárom ünnepnapján, az április 26-án tartott közös ünnepi testületi üléshez, melyen idén Bozsik Péter dél-komáromi Pro Urbe díjat vehetett át, míg a magyar labdarúgó-válogatott másik tagját, Priskin Tamást Észak-Komárom díszpolgári címével tüntették ki. Erről szóló tudósításunkat itt olvashatják el.

Ezt követően Bozsik Péter, Bozsik Józsefnek, az Aranycsapat olimpiai bajnok játékosának fia és ifj. Buzánszky Jenő, az Aranycsapat legendás jobbhátvédjének labdarúgó fia is szólt a diákokhoz, méltatva a sport jelentőségét, amelynek közösségformáló hatását emelték ki. A rendezvényen köszöntőt mondott a támogatók nevében Molnár Attila, Dél-Komárom polgármestere, aki megköszönte az észak-és dél-komáromi egyesületek szervezését, amely véleménye szerint szintén az összetartozás eszményét erősíti. Megemlékezett még az olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes Czibor Zoltánról, az Aranycsapat tagjáról, aki élete végén Komáromban telepedett le.

Az Aranycsapat Kupáért rendezett bajnokságot Kiss Róbert atya és Somogyi Alfréd lelkész áldásával indították el. A versenyen részt vettek a kárpátaljai Beregvidék csapata, valamint a magyarországi Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának diákjai. Továbbá megjelentek a Dunaszerdahelyi Középfokú Sportiskola fiatal sportolói, a kőszegi Lóránt Gyula FC, az észak-komáromi Selye János Gimnázium tanulói, az ógyallai Építőipari Szakközépiskola csapata, a komáromi Gépipari- és Elektrotechnikai Szakközépiskola, valamint a dél-komáromi Jókai Mór Gimnázium diákjai is. A rendezvény célja a sportág népszerűsítése és a fiatalok közötti baráti kapcsolatok erősítése volt.

A vándorserleget a beregvidékiek ismételten magukkal vihették a tavalyi győzelmük után. A torna során a második helyezést a Dunaszerdahelyi Középfokú Sportiskola fiatal sportolói érték el, míg az ógyallai Építőipari Szakközépiskola csapata a dobogó harmadik fokára állhatott.

A rendezvényen közreműködtek a komáromi Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai mellett a Vörösházi testvérek, Maczkó Fanni és Nátek Eszter.

Related posts