A londoni maraton során új rekord dőlt meg a női futás világában – nézd meg a lenyűgöző pillanatokat videón!


Tigst Assefa óriási hajrával nyerte meg a brit fővárosban rendezett versenyt.

Tigst Assefa új fejezetet nyitott a női maratonfutás világában, amikor lenyűgöző 2:15:50 órás idővel hódította el a győzelmet a vasárnapi London Marathont. Ezzel a teljesítménnyel sikerült megdöntenie az előző világrekordot, amelyet a kenyai Peres Jepchirchir állított fel tavaly a londoni verseny során, 2:16:16 órás időeredménnyel. Az MTI beszámolója szerint Assefa teljesítménye új mércét állít fel a női maratonfutás történetében.

Assefa és a 2021-es londoni győztes kenyai Joyciline Jepkosgeit hihetetlen tempót diktált a vasárnapi verseny elején, majd a tavaly Londonban, illetve a párizsi olimpián is ezüstérmes etióp az utolsó néhány kilométeren megelőzte riválisát, aki 2:18.44-es idővel végül második lett. Az olimpiai bajnok holland Sifan Hassan 2:19.00 órával a harmadik helyen végzett.

A férfiak versenyében a kenyai Sebastien Sawe diadalmaskodott 2:02:27-es idővel, miután körülbelül tíz kilométerrel a verseny vége előtt merész szökésbe kezdett, amely végül sikeresnek bizonyult. Ez a második maratoni győzelme Sawe-nak, hiszen tavaly Valenciában már egyszer megkoronázta magát. A célvonalhoz a félmaratoni világcsúcstartó, az ugandai Jacob Kiplimo érkezett másodikként, 2:03:37-es idővel, míg a tavalyi győztes, a kenyai Alexander Mutiso Munyao ezúttal a bronzérmet szerezte meg 2:04:20-as eredménnyel.

Tigst Assefa nem először bizonyítja be kivételes tehetségét, hiszen 2023-ban Berlinben több mint két percet faragott le a női maratonfutás addigi világcsúcsából, ezzel új mércét állítva fel a sportág történetében.

Related posts