Amikor húst vagy virslit vásárolsz, érdemes néhány fontos szempontot figyelembe venni a minőség és az egészség érdekében. Íme néhány tanács, amelyek segíthetnek a legjobbat választani: 1. **Frissesség**: Mindig ellenőrizd a szavatossági időt! A friss hús


Az ünnepi ételek elkészítéséhez mindig fontos, hogy megbízható forrásból válogassuk össze az alapanyagokat.

A magyar lakosság évente körülbelül 30-32 ezer tonna virslit fogyaszt, és ennek a mennyiségnek 20-25 százaléka az év végén, az ünnepek környékén kerül az asztalokra. Mostisch Martina, a Magyar Húsiparosok Szövetségének ügyvezető titkára az InfoRádióban hangsúlyozta, hogy az ünnepi időszakban (és természetesen máskor is) kiemelten fontos olyan helyeken vásárolni húst, ahol a forrás megbízható, és az eladó hiteles. Emellett fontos, hogy a termékek nyomon követhetősége biztosított legyen, és az akciókat mindig körültekintően, tájékozódás után érdemes kihasználni.

Nem mindegy, milyen alapanyagból készül az étel - fotó: pixabay.com

Karácsonykor a halak és a szárnyasok mellett hagyományosan sertéshús is kerül a családok ünnepi asztalára, ilyenkor jelentősen megélénkül a kereslet a sertéshús iránt is. A legkedveltebb karácsonyi ételek közül a töltött káposztába is főként sertéshús kerül, és szilveszterkor is a különböző babonák, hiedelmek miatt a sertéshús irányába tolódik a fogyasztás.

Mostisch Martina azt tanácsolja, hogy mindig törekedjünk a jó minőségű hús beszerzésére. Mint mondta, a hús "elsősorban bizalmi termék", ezért érdemes mindig olyan helyen megvásárolni, amely korábban már bevált, kielégíti az igényeinket és garantálni tudja a megfelelő minőséget.

Hangsúlyozta, hogy noha a különféle akciók vonzóak lehetnek, nem mindig garantálják a legjobb minőséget a kínált termékek esetében.

Az ügyvezető titkár szerint az lesz a legkifizetődőbb, ha olyan helyen szerezzük be a húsokat, húskészítményeket, ahol megbízható a forrás, nyomon követhető a termék, és nagyon fontosnak tartja azt is, hogy megbízható forgalmazónál vagy eladónál vásároljunk.

Cikkünk folytatása az ajánló alatt található: Készen állunk a startvonalon az új szójafajtákkal! - Heti Körkérdés Hirdetés

**Hogyan óvjuk meg kukoricánkat a rákkeltő aflatoxintól?** A kukorica termesztése során fontos, hogy megőrizzük a növény egészségét és biztonságát. Az aflatoxin, egy mérgező vegyület, amelyet bizonyos penészgombák termelnek, komoly veszélyt jelenthet a kukoricára és az emberi egészségre. Íme néhány hatékony módszer, amellyel megvédhetjük a kukoricát a rákkeltő aflatoxintól: 1. **Megfelelő tárolás**: A kukoricát száraz, hűvös helyen tároljuk, hogy megakadályozzuk a penészesedést. A magas páratartalom kedvez a gombák szaporodásának. 2. **Környezeti ellenőrzés**: Figyeljünk a termőföld környezeti állapotára. A megfelelő vízelvezetés és a talaj egészséges állapota csökkenti a penészgombák megjelenésének esélyét. 3. **Fajta kiválasztás**: Válasszunk olyan kukoricafajtákat, amelyek ellenállóbbak az aflatoxin termelésével szemben. Ezek a fajták jobban bírják a kedvezőtlen környezeti hatásokat. 4. **Rendszeres ellenőrzés**: A kukoricát folyamatosan ellenőrizzük a penészgombák jeleiért. Korai felismerés esetén gyors intézkedésekkel csökkenthetjük a potenciális veszélyt. 5. **Biológiai védekezés**: Használjunk biológiai védekezési módszereket, mint például a hasznos mikroorganizmusok alkalmazása, amelyek megakadályozhatják a gombák terjedését. 6. **Kémiai védelem**: Ha szükséges, alkalmazzunk fungicideket a gombás fertőzések megelőzésére, de mindig ügyeljünk arra, hogy az alkalmazott szerek ne jelentsenek kockázatot az emberi egészségre. Bízzunk a tudományban és a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokban, hogy a kukoricánk biztonságos és egészséges maradjon! Ismerjük meg jobban a kukorica védelmét, és tegyünk együtt a rákkeltő aflatoxinszint csökkentéséért!

Kukoricatermesztés kockázatkezelése a KWS TOP 4 innovatív hibridekkel – Fedezd fel a jövő mezőgazdaságát! Hirdetés.

**Védjük meg egészségünket az aflatoxinoktól!** Tudtad, hogy az aflatoxinok komoly veszélyt jelentenek az élelmiszereinkre és egészségünkre? Ne hagyjuk figyelmen kívül ezt a problémát! Csatlakozz hozzánk, és fedezzük fel együtt a hatékony megoldásokat, amelyek segíthetnek minimalizálni a kockázatokat. Ne várj a problémákra! Tedd meg az első lépést az egészségesebb jövőért! Ismerd meg a legújabb módszereket és termékeket, amelyek segítenek az aflatoxinok elleni védelemben. Kérj tájékoztatót még ma!

A kukoricatermesztés sikerének titka a stresszkezelés!

Fedezd fel a kukoricázás új dimenzióját az Agromaggal! Ne hagyd ki ezt az egyedülálló lehetőséget! Hirdetés.

Egy újabb aszályos évjárat köszöntött ránk, és ezzel együtt ismét megerősödnek az érvek az LG Danubia hibridek választása mellett. Az időjárás kihívásai ellenére ezek a hibridek kiemelkedő teljesítménnyel bírnak, és segíthetnek a gazdák számára a terméshozam maximalizálásában. A robusztus genetikai háttér, a szárazságtűrő képesség és a helyi viszonyokhoz való alkalmazkodás mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a LG Danubia hibridek megbízható választásnak bizonyuljanak a nehéz időszakokban is. Érdemes tehát alaposan megfontolni, hogyan támogathatják ezek a hibridek a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokat az aszályos időszakokban.

AgroVIRTUS: Fél év az agráriumban, meghatározó az egyetemistáknak Hirdetés

Szilveszter előtt fellendül a virslifogyasztás is. A Magyar Húsiparosok Szövetségének adatai szerint az elmúlt években körülbelül 30-32 ezer tonna virslit fogyasztottak a magyarok évente, a mennyiség 20-25 százaléka az év utolsó napjaiban fogy el. A legtöbb család asztalán szilveszterkor ugyanis megtalálható a virsli.

Az, hogy milyen virslit szereznek be a vásárlók nemcsak az ízlésüktől, hanem a pénztárcájuktól is függ. Mostisch Martina javaslata szerint a csomagolt virsli vásárlásánál érdemes tüzetesen átolvasni, hogy mi szerepel a termék leírásában.

Ha a termék elnevezésében nem található meg a „virsli” kifejezés, és csupán olyan megfogalmazások szerepelnek, mint például „bécsi roppanós” vagy „bécsi jellegű termék”, akkor az nem felel meg az élelmiszerkönyvi előírásoknak, így nem tekinthető virslinek.

- magyarázta.

Hozzátette: mindig meg kell azt is nézni, hogy milyen összetevőket tartalmaz az adott termék, ami jó irányadó lehet. Az ovális állatorvosi pecsét arról tájékoztatja a vevőket, hogy hol történt az utolsó feldolgozási folyamat. Amennyiben ebben az ovális pecsétben HU felirat szerepel, akkor ez az utolsó folyamat Magyarországon zajlott.

Mostisch Martina arra hívta fel a figyelmet: minél kevesebb összetevő szerepel a csomagoláson, annál nagyobb a garancia arra, hogy jó minőségű az áru. Mindig meg kell nézni azt is, hogy milyen állatból készült a virsli.

Csomagolt termék vásárlásakor elengedhetetlen, hogy ügyeljünk arra, hogy az áru légmentes legyen. Amennyiben a csemegepultnál válogatunk, érdemes közvetlenül az eladótól információt kérni a fontosabb szempontokról és az összetevőkről – hangsúlyozta a Magyar Húsiparosok Szövetségének ügyvezető titkára.

Indexkép forrása: piabay.com

Related posts