Rendkívüli keménység következtében súlyos következményekkel néz szembe a buszsofőr.

Túlzás nélkül állítható, hogy egy japán buszsofőrön mostanra komoly következményekkel jár a múltban elkövetett, csupán jelképes összeggel történő költségvetési csalás. A helyi hatóságok nem kímélik, és mindenáron be akarják hajtani rajta a pénzt, amiért évekkel ezelőtt megrövidítette a város pénzügyeit.
Még 2022-ben veszítette el az állását egy buszsofőr Japánban, miután a busz fedélzeti kamerája rögzítette, ahogyan ellopott 1000 jent - a mostani árfolyamon számolva körülbelül 2500 forintot - a kasszából.
A történtek súlyos következményekkel jártak, hiszen a kiotói sofőr nyugdíját megvonták, ami a 29 éves szolgálati időt figyelembe véve több mint 12 millió jen, vagyis körülbelül 30 millió forintnyi bevételkiesést eredményezett számára.
A CBS News jelentése alapján a sofőr keresetet nyújtott be a város ellen, mert úgy érezte, hogy a kiszabott büntetés aránytalanul súlyos. A csütörtöki tárgyalás során azonban a Legfelsőbb Bíróság megerősítette az előző ítéletet.
Az esemény 2022 februárjában zajlott, amikor egy ötfős csoport felszállt a buszra. Ők összesen 1150 jent, ami körülbelül 2900 forintnak felel meg, adtak át a sofőrnek. Azonban a 58 éves vezető inkább a zsebébe tette az utastól kapott 1000 jenes bankjegyet, ahelyett, hogy a pénzt a kasszába helyezte volna.
A sofőr, noha a kamerafelvételek egyértelműen tanúskodtak a lopásról, mégis megpróbálta letagadni a történteket a felettesével folytatott beszélgetés során. Ez azonban nem volt az első alkalom, hogy nehéz helyzetbe került: korábban már többször is megrovásban részesült, például amiatt, mert szolgálat közben elektromos cigarettáját használta - igaz, csak akkor, amikor éppen egyetlen utas sem tartózkodott a busz fedélzetén.
Kiotó városvezetése örömmel fogadta a Legfelsőbb Bíróság határozatát.
"Mindegyik buszsofőr egyedül dolgozik, és a munkája során közpénzt kezel" - nyilatkozta a kiotói közlekedési társaság egyik képviselője. "Ha nem fogadják el szigorú intézkedéseinket, az hanyaggá teheti a szervezetünket, ami azt eredményezheti, hogy csorbul a lakosság bizalma velünk szemben."