Svájci újságíró: Németországban nem létezik valódi demokrácia - az AfD elnémításának módszerei Egy svájci újságíró friss megállapításai szerint Németország demokráciája komoly kihívásokkal néz szembe, mivel az Alternatíva Németországért (AfD) pártot igye


Csupán néhány nap választ el minket a németországi választásoktól, és az európai liberális politikai körökben egyre nő a feszültség az AfD lehetséges győzelme miatt. Cikkünkben feltárjuk azokat a módszereket és stratégiákat, amelyeket az AfD megfékezésére alkalmaztak az utóbbi időszakban.

Ahogy közeledik a vasárnapi német választás, úgy az AfD népszerűsége folyamatosan emelkedik, és ezzel párhuzamosan egyre erősebbek a pártellenes hangok is. Miközben Európa-szerte tömegek vonulnak utcára a radikális jobboldali párt ellen, és a szimpátia az AfD iránt továbbra is kockázatosnak tűnik, Elon Musk nemrégiben azt nyilatkozta, hogy a párt lehet a megoldás a német gazdaság számára. Ezen a héten a müncheni Biztonsági Konferencián JD Vance, az Egyesült Államok alelnöke, éles bírálatot fogalmazott meg a német társadalommal szemben, kijelentve, hogy egy demokrácia nem működhet úgy, hogy megpróbálják elhallgattatni egy széles támogatottsággal bíró pártot.

De miről is beszélt Vance és hogyan próbálnak Németországban antidemokratikus eszközökkel ellehetetleníteni egy demokratikusan nagyon is támogatott pártot? Cikkünkben ennek jártunk utána a svájci sztárújságíró, a die Weltwoche főszerkesztőjével, Roger Köppel segítségével.

Egy olyan országban ugyanis, ahol bevett politikai módszer van egy parlamenti párt leválasztására és elszigetelésére, nem lehet demokráciáról beszélni. Hozzátette, az a tűzfal-politika, ami jelenleg Németországban folyik az AfD ellen a demokrácia megcsúfolása, és a baloldali pártok hatalmon maradását segíti annak ellenére, hogy támogatottságuk elhanyagolható a szavazók körében.

Az újságíró megfigyelése szerint az utóbbi hónapok során a diszkrimináció mértéke az AfD-vel szemben tovább fokozódott, és a támadások egyre inkább váratlan helyszínekről érkeznek.

Kijelentette, példátlan az a diszkrimináció, ami az AfD-vel szemben folyik, és nem csak politika szinten, de gyakran a magánéletben is. Hangsúlyozta, Németország egy "nagyon furcsa ország", és a svájciaknak nehéz elmagyarázni, mi folyik ott, hiszen számukra elképzelhetetlen, hogy egy demokratikus országban a kormány a rendelkezésére álló eszközöket egy politikai párt elnyomására használja. Pedig ilyen is történt: a The European Conservative nemrég arról számolt be, hogy

A "Zusammen gegen Rechts" csoportot a Campact nevű szervezet segíti, amely szoros kapcsolatban áll a közpénzből működő HateAid nonprofit vállalattal. Ez lényegében azt jelenti, hogy az adófizetők pénzéből folytatnak kampányt az AfD ellen.

Elmondta, az AfD gyakorlatilag nem tud rendezvénytermet bérelni, mert a szolgáltatók nem hajlandók velük tárgyalni. De a politikusok tapasztalták már magánemberként is, hogy nem tudtak kivenni egy szállodai szobát politikai hovatartozásuk miatt.

- idézte fel.

És ez még korántsem minden. A német köztévében is nyíltan bojkottálják az AfD megjelenését. Amikor tavaly decemberben a ZDF és ARD állami csatornák kancellárjelölti vitát szerveztek, a CDU-s kancellárjelölttel szemben az akkor második legnépszerűbb Alice Weidel helyett az SPD bukott kancellárját, Olaf Scholzot kérték fel vitára.

Related posts