Tönkretették egy forradalmi sorozat varázsát, amelyből egy AI által generált, érzelem nélküli, végtelenül buta látványosság lett.

Ahhoz, hogy megoszthasd a cikkeket, szükséged lesz a Közösség vagy a Belső Kör csomagra. Ha még nem rendelkezel ezzel az előfizetéssel, nézd meg a Csomagok között, és válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet! Ha már van előfizetésed, csak lépj be a fiókodba, és kezdj el felfedezni!
Nemrégiben egy beszélgetés során felmerült a kérdés, hogy melyik három sorozat érdemli meg a legjobbnak járó elismerést. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a Sopranos szinte azonnal felmerült, mint a klasszikus példa. Nekem is eszembe jutott a Szex és New York (SATC), melyet már legalább húsz alkalommal láttam, és amelynek a környezetemben sokak számára ez a „komfort-sorozat". Mégis, belátom, hogy a legjobbak között említeni kicsit meredek lenne, hiszen számos szempontból nem állja meg a helyét a nagy klasszikusok árnyékában.
A "Szex és New York" lenyűgöző teljesítményei közé tartozik, hogy összesen hét Emmy-díjat és nyolc Golden Globe-ot zsebelt be. A hatodik évad utolsó epizódját 2004-ben több mint tízmillió néző követte figyelemmel az Egyesült Államokban, így a sorozat a Sopranos után az HBO második legnépszerűbb produkciójává vált.
A 90-es évek végén valóban mérföldkőnek számított ez a sorozat, tele szellemes pillanatokkal és szórakoztató fordulatokkal, de ami igazán kiemelte, az az őszintesége volt. A női barátság, a szexualitás, az ismerkedés, a családalapítás és a függetlenség kérdéseit olyan hitelesen tálalta, ahogyan azt korábban senki sem tette. Ezzel szemben a napjainkban futó, 15-20 évvel későbbi folytatás, a harmadik évadánál tartó És egyszer csak... már más megvilágításba helyezi ezeket a témákat.
Ez nem csupán egy átlagos tömegszerencsétlenség, amit az ember tátott szájjal figyel, mert képtelen másra fókuszálni. Hanem inkább az a fajta katasztrófa, amelyet néhány rész után egyszerűen elfelejtesz, mert az agyad ösztönösen próbálja meg kitörölni az összes velejáró emléket, mintha csak meg akarná óvni magát a borzalomtól.